Podsumowanie czerwca

Opublikowane przez Kacper Borys

Dzisiaj mamy ostatni dzień czerwca, więc podsumujmy sobie ów miesiąc. Nauczeni doświadczeniem, raczymy poniechać z mnóstwem szczegółowych statystyk. Okazało się to bowiem nieinteresujące dla naszych odbiorców, przeto pragniemy przedstawić ten miesiąc w bardziej przystępny sposób. Jak inicjatywie SUSSEN minął czerwiec? Zobaczmy!

Na Facebooku prawie wszystkie statystyki nam drastycznie spadły względem poprzedniego miesiąca. Jednakże najbardziej nośnym postem było pytanie o brzmieniu następującym: “Dobrzy nauczyciele powinni dużo zarabiać, a słabi won z zawodu. To można osiągnąć dzięki prywatyzacji szkolnictwa! Zgadzasz się?”. Ten wpis przebił wszelkie statystyki w tym miesiącu. Wniosek z tego można wyciągnąć taki, że wpisy stawiające krótką tezę oraz pytanie, “czy się z tym zgadzasz?” są najbardziej aktywujące, a co za tym idzie – najbardziej nośne.

O Instagramie to szkoda strzępić ryja, bo tam nic szczególnego się nie dzieje, a statystyki spadają w porównaniu z poprzednim miesiącem. Albo będzie trzeba zająć się Instagramem, albo uznać, że na owym medium nie przesiaduje nasza grupa odbiorcza. Na Twitterze statystyki również spadają, a jest to medium, na którym już przesiaduje dużo osób interesujących się polityką. To medium trzeba czym prędzej uaktywnić.

Na TikToku statystyki mocno poszły w górę. Dzięki konferencji prasowej, którą odbyliśmy w Poznaniu około miesiąc temu, mogliśmy opublikować na ów medium sporo wycinków z naszych wypowiedzi, co zebrało swoje żniwo. Natomiast YouTube to medium, które w tym miesiącu zebrało w naszym przypadku żniwo mniejsze od poprzedniego miesiąca, ale i tak zadowalająco wysokie.

Jednak najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca jest oczywiście to, że Kacper Borys oraz Alan Licata – dwaj działacze SUSSEN – pojawili się służbowo na konwencji programowej Konfederacji. Pojechali tam z misją przepytania polityków Konfederacji, czy popierają prywatyzację, autonomizację edukacji oraz zniesienie obowiązku szkolnego. Udało się przepytać czterech znanych polityków: Korwina, Berkowicza, Brauna oraz Bosaka. Wywiady te (złączone w jeden film) robią na naszym kanale YouTube zacne zasięgi. Ot film: https://youtu.be/y5-Hak4F1To.

Miesiąc ten był zdecydowanie udany. Choć statystyki na prawie wszystkich mediach (z wyjątkiem TikToka) szły w górę wolniej od poprzedniego miesiąca, to i tak te wywiady z politykami przyczyniły się do tego, aby uznać ten miesiąc za owocny. Dzięki tym wywiadom bowiem mamy: (1) dużo materiału do wycinków na TikToka, co da nam zasięgi, (2) poparcie dla idei od Korwina, Berkowicza i Brauna, (3) materiał do analizy sporu między Borysem a Bosakiem, co dać nam może więcej argumentów za naszą ideą oraz zrozumienie punktu widzenia oponenta. A ty, co sądzisz o tym miesiącu?

Kategorie: Podsumowania

0 0 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze