Korwin o systemie edukacji

Opublikowane przez Kacper Borys

Kacper Borys – prezes inicjatywy SUSSEN – zapytuje Janusza Korwin-Mikkego o to, czy zna SUSSEN oraz czy popiera jego postulaty, czyli edukację PAN: prywatną, autonomiczną oraz nieobowiązkową. Jak ów polityk się ustosunkował do zadanych pytań?

Na pierwsze pytanie, czy SUSSEN jest Korwinowi znane, odpowiedział, że nie zna tej inicjatywy, natomiast kiedy Borys rozwinął akronim, okazało się, że SUSSEN jest Januszowi Korwin-Mikkemu dobrze znane.

W ramach drugiego pytania – czy popiera on edukację PAN – bez jąknięcia odpowiada, że oczywiście. Zapytany o argumenty za tą ideą, odpowiada, że to “ci faszyści” najpierw muszą uargumentować swoje tezy za wprowadzaniem państwowej, nieautonomicznej i obowiązkowej edukacji.

Kontynuując mówi, że nie zna argumentów za wprowadzaniem państwowych regulacji do szkolnictwa. Zauważa natomiast, że owe regulacje tworzą ujednoliconego i bezkrytycznego urzędnika.

Na pytanie Borysa, co z analfabetyzmem w edukacji nieobowiązkowej, odpowiada Korwin, że niektórzy w historii, tacy jak Lincoln czy Onassis, też byli analfabetami i w niczym im to nie przeszkadzało.

Na koniec puentuje, że “jak ma być różnorodność, to muszą być również analfabeci”. Co sądzisz o tej wypowiedzi? Czy zgadzasz się z tymi argumentami i tezami? Jakie jest Twoje zdanie?

Wywiad: https://youtu.be/QSVveYllpWU

Kategorie: Podsumowania

0 0 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze