Czy Krzysztof Maj jest ślepy?

Opublikowane przez Kacper Borys

Ostatnio Krzysztof Maj – youtuber, który intensywnie krytykuje system edukacji – postanowił zarzucić nam – inicjatywie SUSSEN – że przywłaszczamy sobie jego autorskie materiały na nasz kanał. Chodzi tu o dwa tzw. shorty, czyli niespełna jednominutowe filmiki, które pojawiły się na naszym kanale YouTube oraz na TikToku. Ot łącza do rzeczonych materiałów: (1) https://www.tiktok.com/@sussenpolska/video/7167846959091436806 oraz (2) https://www.tiktok.com/@sussenpolska/video/7168210417339157765.

Główny zarzut Krzysztofa Maja, to niepodanie źródła w owych materiałach:

Krzysztof Maj widocznie ma poważne problemy ze wzrokiem. Mimo, że na materiałach, które chamsko skopiowaliśmy od Maja, widnieje prawie że na środku ekranu źródło do autora, Maj rżnie głupa, że jest inaczej.

I bynajmniej to nie jest tak, żeśmy wkleili owo źródło pod wpływem bohaterskiej reakcji Maja. Tego źródła nie da się na film wkleić już po opublikowaniu. Mimo to, pewien (zapewne) sympatyk Krzysztofa Maja, napisał nam pod filmem, gdzie komentujemy Krzysztofa Maja na prawie cytatu, że nagle pamiętamy o źródłach. Ów sympatyk pewno również ma problem ze wzrokiem.

Wtedy odpowiedzieliśmy temu sympatykowi, że źródło do kanału Maja widnieje przez cały film, na co ten ciągnie swą narrację, że dodaliśmy te źródła po interwencji Maja. I choć oczywiście, łącza do filmu Maja (w opisie) dodaliśmy po czasie, to źródło do kanału autora widnieje na filmie od zawsze. Krzysztof Maj począł jednak nie poniechać swojej narracji i w odpowiedzi na nasz komentarz dalej rżnie głupa, że źródło nie widnieje na tych filmach. Totalna kompromitacja!

Krzysztof Maj zgłosił oba filmiki do usunięcia w ramach uznania prawa autorstwa. Nie mamy pretensji, bo przyjmujemy na klatę, że YouTube ma prawo usunąć te dwa filmy nawet, jeśli na obu tych filmach widnieje źródło do autora. Jednak ponieważ Krzysztof Maj zapewne dawno nie widywał u okulisty, postanowiliśmy zrobić zbiórkę na okulary dla niego.

Dla takiej wady wzroku nie mogą być to okulary kiepskiej jakości, dlatego postanowiliśmy zrobić zbiórkę z celem na 300zł. Okulary w takiej cenie powinny znacząco poprawić wzrok Krzysztofa Maja, a tym samym unikniemy więcej takich nieporozumień. Możesz dołożyć się do tej zrzutki pod tym łączem: https://zrzutka.pl/urwpr5.

Kategorie: Analizy

1 4 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze
Mr. Elarco
11 miesięcy temu

Ależ to żałośnie wygląda 😀 Nie potraficie się przyznać do błędu i jeszcze brniecie w to dalej. To bardzo źle świadczy o waszej akcji i wygląda turbo amatorsko. To jest niestety poziom gazetki szkolnej. Najlepsze jest to że to jest chyba jedyny artykuł na tej stronie który ma jakiekolwiek komentarze a jakie to komentarze to każdy może sobie przeczytać 😉
Słaba to akcja skoro musicie kraść content od innych a potem jeszcze organizujecie takie szopki. Ciężko brać was na poważnie

Kinga
11 miesięcy temu

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że pisanie takich gówno artykułów umniejsza Waszej inicjatywie? Totalnie nie wiem jak można Was brać na poważnie, kiedy nie możecie po prostu odpuścić i robicie do tego jakieś zrzutki, co w moim odczuciu jest już całkiem niesmaczne i tylko negatywnie świadczy o autorze wpisu.

Krzysztof M. Maj
11 miesięcy temu

XDDDDDD

Ale bym Was oblał, gdybyście u mnie pracę pisali XD wrzućcie może od razu “Źródło: internet”, też w formie nieklikalnego linku. Źródło to źródło, na YT można nawet kanały oznaczać, a jak tak inspirujecie się już moimi materiałami, to mieliście instrukcję jak podać źródło poprawnie od 3 lat pod każdym moim filmem. KUŹWA, MNIE JAKI AUTOROWI ZAJEKO GODZINĘ ZLOKALIZOWANIE, Z KTÓREGO Z MOICH 400 FILMÓW ZAJUMALIŚCIE TEN FRAGMENT XDDDD

Jeśli liczycie na reakcję w formie wideo ode mnie, to się przeliczyliście. A tymczasem będę pilnie patrzeć, czy rzecz zniknie, bo jak nie, to zobaczymy, jak interpretację tak podanego źródła przyjmą prawnicy.

P. S. Zdjęcie ilustrujące artykuł też nie ma źródła XD a nie jest z domeny publicznej.

Odpowiedz  Krzysztof M. Maj
11 miesięcy temu

Borze szumiący, jakie podejście! Nie połączę siły, choć się zgadzamy, bo JAAAA, JAAAA jestem ważny. Ego

Krzysztof M. Maj
Odpowiedz  Joanna
11 miesięcy temu

Zgadzamy?! Przecież cała rzecz w tym, że ja się z tym NIE zgadzam! W życiu się nie podpisze pod dalszą prywatyzacją szkolnictwa a SUSSEN rok temu już mówiłem, że nie ma szans na współpracę. Podpierdalanie mojego contentu więc to zły pomysł w tym świetle