Braun o systemie edukacji

Opublikowane przez Kacper Borys

Alan Licata – łódzki misjonarz inicjatywy SUSSEN – pyta Grzegorz Braun o ideę edukacji PAN: prywatna, autonomiczna i nieobowiązkowa. Jak polityk ustosunkował się do pytań? Z początku, kiedy Alan Licata się przedstawia, Braun od razu pochwala uczestnictwo w inicjatywie mówiąc kilkakroć “brawo”.

Odpowiadając na pytanie, czy słyszał o edukacji PAN, odpowiada, że bardzo go cieszy, że wśród młodzieży są tacy, którzy chcą unicestwić tę urawniłowkę zamordystycznego systemu edukacji. Cieszy go również, że są młodzi ludzie, którzy rozumieją, że system edukacji nie służy edukacji młodzieży.

Przyznał również, że – studiując historię – może powiedzieć, że walka z totalniackim systemem edukacji jest kluczową walką na froncie o wolność ogółem. Konstatuje również, że państwo od dawna pod pretekstem “ulepszenia, wychowania, wykształcenia” bierze młodych za twarz.

Braun uważa również, że system edukacji służy do wychowania mas w bezkrytycznej lojalności wobec systemu. System edukacji ma na celu wyprać umysły młodym ludziom tak, aby nie wyobrażali sobie, że może istnieć jakiś inny świat.

Później zaś formułuje optymistyczny wniosek, że jako SUSSEN przeszliśmy na drugą stronę lustra i że wyszliśmy z systemu. Porzuciwszy reżimową edukację, według Brauna poszukujemy zdrowego rozsądku, wolności i prawdziwego wykształcenia.

Na ostatnie pytanie, czy Ministerstwo Edukacji i Nauki jest do usunięcia, Grzegorz Braun odpowiada, że oczywiście. Zaleca, aby zrobić to w następujący sposób: wchodzi tam ekipa Ghost Busters z miotaczem płomieni -> wjeżdżają buldożery -> odkażamy grunt -> zaprowadzamy egzorcyzmy. Wtedy może wyjdziemy na prostą. Co o tym sądzisz?

Wywiad: https://youtu.be/kISajLIMGU8

Kategorie: Podsumowania

0 0 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze