Berkowicz o systemie edukacji

Opublikowane przez Kacper Borys

Alan Licata – łódzki misjonarz inicjatywy SUSSEN – pyta Konrad Berkowicz o SUSSEN oraz system edukacji. Jak polityk ustosunkował się do pytań? Z początku zapytany, czy zna inicjatywę SUSSEN odpowiada, że coś mu się obiło o uszy, co jest dla nas dobrą wiadomością, gdyż widzimy, że nasza inicjatywa przebija się z przekazem do klasy politycznej.

Na pytanie, czy popiera edukację PAN, odpowiedział, że popiera to, aby – jeśli dziecko jest niepełnoletnie – o jego edukacji decydowali rodzice, a na pewno nie państwo. Kolejnym zaś pytaniem było, w jaki sposób można wprowadzić te zmiany w życie. Berkowicz odpowiada, że jako Konfederacja działają, ażeby uzyskać wpływy polityczne po to, żeby móc zrealizować m.in. ich program na edukację.

Jak wyjaśnia dalej, programem pośrednim jest bon edukacyjny, który polegać miałby na tym, że dzielimy subwencję oświatową na liczbę uczniów i przydzielamy te bony ich rodzicom tak, że rodzic może wydać ów bon w dowolnie wybranej przez siebie szkole,. Jak mówi, to by zapoczątkowało różnorodność szkół w programie czy sposobie nauczania oraz konkurencję między tymi szkołami.

Ostatnim pytaniem było, czy w takim razie Konrad Berkowicz jest za likwidacją Ministerstwa Edukacji i Nauki, na co odpowiada, że oczywiście. Dodaje, że mógłby być ministrem-likwidatorem. Cieszymy się, że od kolejnego posła możemy liczyć na poparcie naszych idei. Co sądzisz o tym wywiadzie? Napisz w komentarzu!

Wywiad: https://youtu.be/v7BsL5Jz_l4

Kategorie: Podsumowania

0 0 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze