Rozmowa z Joanną Obuchowską

Opublikowane przez Kacper Borys

Dnia 09.06 (piątek) odbyła się cotygodniowa rozmowa misjonarzy SUSSEN, na której zagościła edukatorka i nauczycielka w wielu krajach – Joanna Obuchowska. Joanna prowadzi swojego bloga Educational Eden (https://educationaleden.pl/) oraz kanał na YouTubie (https://www.youtube.com/@educationaleden140). Nagrała ona niedawno na swoim kanale YouTube filmik, w którym mówi, że powinniśmy wszcząć strajk przeciw obecnemu stanowi edukacji.

Odezwała się ona również do nas o pomoc w jej dążeniach, przy czym zaproponowaliśmy jej rozmowę. Na rozmowie wystąpiła mała wymiana zdań, ale finalnie doszliśmy do tego, że Obuchowska w pełni popiera zniesienie przymusu szkolnego, co nas niezmiernie ucieszyło. Przedstawiliśmy jej nasz pomysł na likwidację owego przepisu, czyli projekt ustawy o zniesieniu przymusu szkolnego podpierany ogólnopolskim strajkiem uczniowskim. Pomysł ten przypadł jej do gustu.

Oznajmiliśmy, iż w poprzednim strajku był problem z rodzicami, którzy nie chcieli się zgodzić na strajkowanie dzieci. Rzecze zaś Joanna, że ona mogłaby rozwikłać ów problem poprzez nagrywanie filmików, które miałyby trafiać szeroko do rodziców, a na których tłumaczy problematykę szkoły przymusowej przekonując rodziców strajkującej młodzieży. Doprawdy, w poprzednim strajku rzeczywiście zabrakło nam takiej osoby, która mogła by w nieradykalny i niekontrowersyjny sposób dotrzeć do rodziców. 😉 Nie wiadomo jednak, czy to rozwiązanie wystarczy, aby przekonać miliony rodziców do posłania dzieci na strajk. Jak sądzisz? Czy to wystarczy?

Kategorie: Pozytywne

5 1 polubienie
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze