Rozmowa o algorytmie uaktywniania członków SUSSEN

Opublikowane przez Kacper Borys

Dnia 30.06 (piątek) odbyła się cotygodniowa rozmowa członków SUSSEN, tym razem wyjątkowa. Zmobilizowawszy wszystkich członków do uczestnictwa w rozmowie, postanowiliśmy przegadać, w jaki sposób możemy uaktywnić naszych misjonarzy do działania. W tym celu zapytaliśmy nieaktywnych członków “Dlaczego jesteś nieaktywny?” oraz “Co by spowodowało, że byłbyś aktywny?”.

Niektórymi z powodów nieaktywności członków było:

  1. Brak czasu
  2. Niezauważalny postęp organizacji
  3. Brak poczucia przynależności / Brak roli
  4. Ogólne znudzenie życiem

Zapytaliśmy również aktywnych członków “Dlaczego jesteś aktywny?” oraz “Co musiałoby się stać, abyś zaprzestał aktywności?”. Niektóre z odpowiedzi aktywnych członków brzmiały następująco:

  1. Ambicje
  2. Chęć uczestnictwa w czymś wielkim
  3. Nonkonformizm
  4. Słuszność idei
  5. Poczucie przynależności / Rola w inicjatywie
  6. Podświadoma chęć zniszczenia systemu edukacji

Wyciągnęliśmy zatem bardzo ważny wniosek: nieaktywni członkowie nie mają poczucia przynależności do organizacji. Nie czują, że znaczą coś dla niej i czują się w niej zbędni. Ponadto zauważyć można, że nowi członkowie mają problem z odnalezieniem się, tzn. nie potrafią z własnej inicjatywy wszcząć jakieś działanie. Niczym w szkole, trzeba im wytyczyć, co konkretnie mogą zrobić.

Jeden z naszych członków opracował specjalny algorytm uaktywniania członków. Ze względów bezpieczeństwa, nie będziemy zdradzać co to za algorytm, aby żadne edukacyjno-socjalistyczne organizacje, nie przejęły owego algorytmu. Teraz zaś dopracowujemy go, aby niebawem wcielić go w życie. Zobaczymy, cóż z tego wyjdzie!

Kategorie: Pozytywne

0 0 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze