Opracowanie algorytmu uaktywniania członków
Dnia 21.07 (piątek) odbyła się cotygodniowa rozmowa członków SUSSEN, na której tym razem został opracowany algorytm uaktywniania członków naszej organizacji. Algorytm składa się z trzech poziomów. Każdy nowy członek (poza jakimiś rzadkimi wyjątkami) uzyskuje na początku poziom I i może awansować na kolejne poziomy.
Poziom I – na tym poziomie są członkom delegowane konkretne, proste i łatwe zadania do wykonania tak, aby pobudzić tych członków do działania. Zadania są wydzielane na podstawie zainteresowań, które petent wypełnił w deklaracji członkowskiej. Aby dostać się na kolejny poziom, członek musi wykazać się aktywnością.
Poziom II – członkom z tego poziomu oddaje się więcej autonomii. Mogą oni przyjąć jakąś rolę w organizacji np. prowadzący Instagrama czy rzecznik prasowy. Również przewidujemy zlecanie zadań takim członkom, ale w mniejszym stopniu. Aby dostać się na poziom III, należy wykazać się aktywnością na swoim polu i dotrzymywaniem słowa.
Poziom III – tutaj oddajemy członkom zaufanie. Tacy członkowie mogą przejąć role strategiczne, tzn. wymagające szerszego spojrzenia na organizację. O ile role z poziomu II były niejako wykonawcze, o tyle role z poziomu III wymagają obmyślania strategii.
Póki co, ten algorytm jeszcze nie funkcjonuje, ale działamy na rzecz jego urzeczywistnienia. Mamy opracowany algorytm na papierze. Nasi działacze próbują opracować formularz do zlecania zadań, opracowują również klasyfikację zadań i ról, co może później pomóc w automatycznemu przydzieleniu nowych członków do pewnych zbiorów zadań. Co sądzisz o tym algorytmie?