“Szkoła bez prac domowych? – Nowy rząd a wolność w edukacji” – Konferencja prasowa inicjatywy SUSSEN

Opublikowane przez Kacper Borys

Zapraszamy na naszą konferencję prasową, na której przedstawimy nasz komentarz do rozporządzenia o likwidacji prac domowych, które ma zacząć obowiązywać od 1 kwietnia. Naszym zdaniem są to jedynie pudrowane zmiany, z czego niektóre na gorsze. Jako SUSSEN postulujemy bowiem edukację PAN: prywatną, autonomiczną oraz nieobowiązkową. Zakaz zadawania prac domowych jest pogwałceniem zasady autonomii szkoły. Według nas, to szkoły powinny decydować o tym, czy zadają prace domowe i nie tylko.

Jesteśmy za pełną autonomią tak, aby szkoły mogły ustalić swój program, profil, egzaminy wstępne, sposób rekrutacji, zarobki nauczycieli itd. Będzie czas na pytania. Zapraszamy wszystkich do przybycia na konferencję stacjonarnie. Konferencja będzie również transmitowana na żywo na profilu facebookowym organizacji SUSSEN (@sussenpolska). Na konferencji przemówią: Kacper Borys, Joanna Murakowska, Patryk Szukała oraz Alan Licata. Konferencja jest organizowana przez inicjatywę SUSSEN.

👉 Dane: 👈
⏰ Termin: 29.03.2024 (piątek) o godz. 12:00
📌Miejsce: ul. Drewnowska 171 w Łodzi; centralnie przed technikum nr 1 (Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego)

Kategorie: Informacyjne

0 0 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze