Zniszczmy system edukacji!

Opublikowane przez Kacper Borys

Obecny system edukacji jest niewątpliwie wadliwy. Wczesne wstawanie, bezsensowne lekcje, niski poziom nauczania, niskie zarobki nauczycieli czy patologie w szkołach. To tylko z niektórych problemów szkolnictwa. I moglibyśmy w tym momencie powiedzieć: “mamy pomysł na reformę systemu edukacji!”. Jednakowoż jako jedyni nie posuwamy się do takich frazesów.

Nie brak nam ekspertów, którzy wiedzą najlepiej, jak powinna wyglądać edukacja. Nie brak nam organizacji, które przedstawiają konkretne pomysły na naprawę tego szkaradzieństwa. Nie brak nam debat i dyskusji na temat tego, jak szkolnictwo powinno wyglądać. Brak nam zaś jednego. Brak nam kogoś, kto powie “nie naprawiajmy systemu edukacji, tylko go zniszczmy!.

Czy to radykalny postulat? Bynajmniej! Tak samo radykalne nie jest stwierdzenie, iżby należało wyrzucić do kosza spleśniały chleb. Można go pompować chemią. Można włożyć do pieca, aby wyglądał na świeży. Można go rozcieńczać wodą. Jednak to wszystko nie zmienia tego, że ten chleb jest spleśniały. I bynajmniej nie twierdzimy, że system edukacji kiedykolwiek mógłby być dobrze urządzony. System edukacji sam w sobie jest plagą i zarazą.

Jesteśmy organizacją o nazwie SUSSEN, co się rozwija na Strajk Uczniowski Sprzeciwiający się Systemowi Edukacji Narodowej. Postulujemy zniszczenie systemu edukacji, tzn. całkowity rozdział szkolnictwa od państwa poprzez edukację PAN. Edukacja PAN oznacza: prywatna, autonomiczna oraz nieobowiązkowa. Zaprowadziwszy te trzy postulaty, które de facto deregulują i unicestwiają system edukacji, wyzbędziemy się wszelkich problemów szkolnictwa.

Dzięki prywatyzacji szkolnictwa, w edukacji zapanuje konkurencja między szkołami, przez co jakość będzie się zwiększała, a cena malała. Dzięki autonomizacji szkolnictwa, szkoły będą mogły odpowiadać na potrzeby na rynku pracy, a dzięki zniesieniu przymusu szkolnego szkoły opustoszeją od patologicznych osób i tych, które nie chcą się uczyć, przez co poziom nauki wzrośnie.

Jest to ideał, do którego dążymy i w którego powodzenie wierzymy. Jednakowoż, aby nasza misja się ziściła, potrzeba nam żołnierzy, który wespół z nami obrócą ten system wniwecz. Choć mamy obecnie niewielu działaczy, prężnie działamy i staramy się przedostać do mainstreamu. Jeśli chcesz przybrać żołnierskie wdzianie z fioletowym logiem na piersi i rozpieprzyć ten obłęd, to dołącz do nas -> https://sussen.pl/dolacz-do-nas/.

Kategorie: Promocyjne

3 2 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze