Zmiana podstawy programowej?

Opublikowane przez Kacper Borys

Ostatnio organizacja o nazwie Wolna Szkoła postanowiła udostępnić na swoim profilu grafikę z napisem “Podstawa programowa do zmiany! Powinna być kompasem, nie encyklopedią”. Hasełko przyjemne jak masełko, a jednak kryje za sobą nieubłaganie szkodliwe konsekwencje. Czy powinniśmy zmieniać podstawę programową czy zostawić taką, jaka jest?

SUSSEN od dawna mówi, że podstawę programową powinno się całkowicie zlikwidować. Mówiąc podstawa programowa, mamy na myśli państwowe i odgórne przepisy, które mówią szkołom, jak mają wyglądać ich lekcje. Można ów proceder porównać do sytuacji, w której państwo mówiłoby wszystkim ludziom, że mają być rolnikami czy mechanikami.

Trudno nie spostrzec, że takie przedstawienie hasła “Podstawa programowa do zmiany!”, pokazuje jak bardzo jest to zamordystyczny postulat. Ludzie bowiem są różni. Niektórzy uwielbiają zbierać znaczki pocztowe, inni zaś uwielbiają wydobywać kwarc w kopalniach. Nakładanie na tych wszystkich różnych ludzi jednolitego programu jest intelektualnym zboczeństwem.

Przestrzegamy i naszych sympatyków i naszych wrogów, że organizacja, która mieni się “Wolną Szkołą”, postuluje gwałt na wolność w edukacji. Zastanówcie się dobrze. Co jest wolnością: sytuacja, gdy wszystkie szkoły muszą z mocy prawa uczyć o edukacji seksualnej, czy sytuacja, gdzie szkoły mogą wybrać, czego i jak będą uczyły.

Nie ma tutaj znaczenia, czy jesteś skrajnym orędownikiem LGBT czy może gorliwym katolikiem. Wprowadzając autonomię do szkół (czyli m.in. zniesienie odgórnej podstawy programowej), i ty – skrajny orędowniku LGBT – będziesz mógł posłać swe dziecko do szkoły LGBT i ty – gorliwy katoliku – będziesz mógł posłać swe dziecko do katolickiej szkoły.

Można zauważyć, że “Wolna Szkoła” preferuje bardziej profil lewicowy. Tak więc szykujcie się na to, że po reformach tej organizacji, każda szkoła z mocy prawa będzie musiała uczyć o lewackopodobnych ideach. W ramach wolności, którą chcą wprowadzić, nie będzie ich interesowało to, że ktoś woli porzucić lewacką propagandę na rzecz prawackiej bądź innego rodzaju propagandy. Chcesz tego?

Łącze do wpisu Wolnej Szkoły: https://www.facebook.com/photo?fbid=239720652093904&set=a.144262914973012

Kategorie: Ideowe

0 0 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze