Szkoła jest winowajcą agresji wśród młodzieży

Opublikowane przez Kacper Borys

Też się kiedyś zastanawialiście, dlaczego w szkołach publicznych szerzy się od patusów, a agresja w niektórych szkołach dominuje? Choć statystyk żadnych na ten temat nie mam, jakoby w szkołach ogółem agresja się rozprzestrzeniała, to zauważam dziwny wzorzec, że w szkołach zawsze idzie jakąś patologię zauważyć, co trudno mi dostrzec w innych instytucjach takich jak: organizacje polityczne, kościoły czy choćby grupki bawiących się dzieci. Też taką zależność dostrzegacie? Dziś przedstawię swoją teorię na ten temat.

Szkołę od innych instytucji, które powyżej wymieniłem różni to, że jest ona przymusowa. Konsekwentnie idąc dalej, należy spostrzec, że skoro szkoła jest przymusowa, to tym samym uczniowie szkoły nie mogą zostać z niej wyrzuceni. Co prawda, mogą zostać przeniesieni do innej szkoły lub do ośrodka wychowawczego, jednak to nic nie zmienia! Gdziekolwiek by ucznia nie przeniesiono, jest on zmuszony do uczęszczania do szkoły tudzież do przebywania w ośrodku. To zatem oznacza, że takiemu patusowi nie zależy na tym, aby nie stosował agresji, bo nieważne co zrobi, w szkole pozostanie.

Toteż taki delikwent może obrać sobie jakąś ofiarę nie zważywszy na konsekwencje, bo w istocie ich nie będzie. Należy zrozumieć, że patusy mogą być osobami, którym skoro nie zależy na dobrym zachowaniu, to nie zależy im również na ocenach, promocji do następnej klasy itd. Na takich ludziach szantaż nie zadziała, czego znamiona można zauważyć w dzisiejszych szkołach. A czymże taka szkoła różni się w tej kwestii od więzienia? Tam też patologie występują – wszak więzienie jest dla przestępców przymusową odsiadką. Tak samo jest ze szkołą, przy czym przestępcą w niej jest każde niewinne dziecko.

Co zatem należy zrobić, ażeby przepędzić ze szkół rzeczone kanalie? Należy oczywiście zlikwidować przymus szkolny oraz całkowicie sprywatyzować szkolnictwo. Wnet wszystkie świnie dokuczające innym ludziom zostaną wypędzone ze szkół, gdyż to leży w interesie szkoły, by poziom wzrastał. Patusy zaś tenże poziom obniżają oraz odstręczają pozostałych uczniów. Wyższy poziom oznacza albo więcej klientów albo lepszych klientów (więcej płacących). Tak więc szkoła prywatna oraz nieprzymusowa, dbając o swój egoistyczny interes, wszystkie padalce wyrzuci na zbity pysk.

Kacper Borys

Kategorie: Ideowe

0 0 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze