20.03.2022 - Wiec w Warszawie

W niedzielę 20 marca 2022 r. o godz. 13:00 przed Ministerstwem Edukacji i Nauki (aleja Jana Chrystiana Szucha 25, 00-918 Warszawa) odbył się Wiec Emancypacji, na którym przemawiały największe mózgi edukacyjne – uczniowie oraz rodzice. Celem wiecu było pokazać mediom siłę uczniowską, zintegrować uczniów, ale przede wszystkim ogłosić najważniejszą informację – “koniec niewolnictwa”. Wiec dostępny na YouTube.

21.03.2022 - Strajk uczniowski

W poniedziałek 21 marca 2022 r. w całej Polsce rozpoczął się strajk uczniowski przeciwko przymusowi szkolnemu. Tego dnia nie wracamy więcej do szkoły dopóki dopóty nie zostanie wprowadzone prawo ograniczające lub zakazujące przymusu szkolnego. Od tego dnia żadna szkoła nie może zmusić ucznia do czegokolwiek. Jeśli podczas strajku szkoła zacznie zmuszać Cię do uczestnictwa w nieinteresujących Cię zajęciach, wyślij do nas maila z opisem sytuacji na kontakt@sussen.pl, a wykorzystamy cały nasz aparat przeciwko Twojej szkole. Pamiętaj, że mail jest anonimowy i nic się nie zadzieje bez Twojej zgody. Wydarzenie dostępne na Facebooku.

Okrągły stół

Kiedy strajk sparaliżuje system i rządzący się zgodzą, zorganizujemy okrągły stół, przy którym będą zasiadali nasi eksperci. Nowe prawo oświatowe ustalone na okrągłym stole ma wykluczać przymus szkolny. Jeśli rządzący się nie zgodzą na okrągły stół, zrobimy go bez nich. Napisana ustawa musi przejść przez Sejm, Senat i zostać podpisana przez Prezydenta. Jeśli nowe prawo oświatowe nie zostanie wprowadzone, strajk nie ustaje, a uczniowie nadal nie chodzą do szkoły, jeśli tego nie chcą. Skład okrągłego stołu zostanie określony bliżej wydarzenia na tej stronie oraz na naszej stronie facebookowej.

Argumenty przeciw przymusowi szkolnemu

  1. Przymus szkolny drastycznie obniża jakość usług edukacyjnych. Zbieranie różnych ludzi przymusowo do jednego miejsca powoduje, iż poziom każdej lekcji musi zaniżać się do ucznia, który jest najgorszy z danego przedmiotu. Więcej w tym artykule.
  2. Nauka pod przymusem zabija kreatywność. Więcej w tym artykule.
  3. W momencie, gdy dzieci spotykają się w jednym miejscu przymusowo, powstaje okazja na patologie. Z powodu przymusu, patologiczne dzieci, które dokuczają innym, nie mogą w sposób bezpośredni zostać ze szkoły wyrzucone.
  4. Koncepcje neurobiologiczne wskazują na to, jakoby szkoła (a dokładniej stres ze szkoły) byłby jedną z przyczyn uzależnień u młodzieży. Więcej w tym artykule.
  5. Przymusowa szkoła to niewolnictwo XXI wieku, a uważamy, że niewolnictwo jest niewydolne ekonomicznie oraz niemoralne.

Nasze media

Pomóż nam: wydrukuj ulotki!