Rozmowa o samorządach

Opublikowane przez Kacper Borys

Dnia 31.08 (czwartek) odbyła się rozmowa członków SUSSEN. Na której przegadaliśmy temat samorządów. Musieliśmy bowiem ustalić, czy szkoły samorządowe są prywatne czy państwowe, bo nie mieliśmy w tej kwestii jasnego poglądu, czy należy szkoły samorządowe odsprzedawać prywatnym podmiotom. W toku dyskusji podjęliśmy trochę eksperymentów myślowych i filozoficznych dysput. I doszliśmy do prostego wniosku.

Wiadomo, że nam, jako SUSSEN, zależy na całkowitej prywatyzacji szkolnictwa. Zdefiniowaliśmy więc wespół, co znaczy “prywatne”, a co znaczy “państwowe”. Toteż stwierdziliśmy, że “państwowe” oznacza “zarządzane i finansowane przez instytucje rządowe”. “Prywatne” zaś oznacza “niepaństwowe”. Wobec tego doszliśmy do wniosku, że nie żyjemy w kraju, w którym samorząd zbiera podatki lokalne i oddaje część państwu, tylko, że to państwo zbiera podatki i daje samorządom, a samorządy ewentualnie zbierają też podatki lokalne.

Dlatego zdecydowaliśmy, że szkoły samorządowe również powinny być do oddania podmiotom prywatnym, gdyż w sposób jawny są finansowane przez państwo. Powoli szykujemy nasz manifest pod uszczegółowienie i doprecyzowanie naszych poglądów. Wszak nasz manifest jest naszym fundamentem i latarnią, która nam oświetla kierunek, w którym mamy iść. Jak bowiem mówi Biblia: “[…] jeśli trąba brzmi niepewnie, któż będzie się przygotowywał do bitwy?” (1Kor 14:8). Toteż szlifujemy nasz dźwięk trąby, aby wszyscy nasi działacze mogli przygotować się do tej wiekopomnej bitwy.

Kategorie: Pozytywne

0 0 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze