Dlaczego Ministerstwo Edukacji i Nauki trzeba zburzyć?

Opublikowane przez Kacper Borys

Dzisiaj podam kilka argumentów za zburzeniem MEiN:

  1. MEiN zajmuje około 6000 m2. W tym miejscu mogłoby zmieścić się około 100 szkół.
  2. W 2020 r. utrzymanie Ministerstwa wraz z ludźmi w nim zasiadającymi kosztowało nas 43 mln złotych! To ponad złotówka od każdego Polaka.
  3. Wszystkie rozporządzenia i wszelkie prawo wydawane przez Ministerstwo jest szkodliwe dla szkół i edukacji.

W kolejnej części artykułu chcę wytłumaczyć, dlaczego wszelkie prawo dotyczące oświaty szkodzi szkołom i edukacji.

Po pierwsze prawo dotyczące oświaty przyznaje Ministerstwu kompetencje do przyznawania szkołom pieniędzy, czyli do ich finansowania. Samo finansowanie szkół nie jest tak szkodliwe jak zabieranie podatnikom pieniędzy na finansowanie tych szkół. Odgórne opłacanie szkół publicznych powoduje, że niezależnie od jakości tej szkoły, szkoła otrzyma pieniądze. Ludzie, którzy wydawaliby pieniądze we własnym zakresie nie finansowaliby szkoły, która jest niskiej jakości.

Po drugie Ministerstwo jest w stanie wydawać rozporządzenia regulujące podstawę programową. To sprawia, że szkoły nie mogą ustalić własnego, autonomicznego programu, którego będą uczyć w szkołach. Dzieci, które chcą uczyć się malarstwa, mają do dyspozycji jedynie jedne zajęcia w tygodniu z plastyki, a cała reszta podstawy programowej (chemia, fizyka, przyroda itd.) zabiera im czas, który mogłyby poświęcić na malarstwo. Przez odgórną podstawę programową szkoły nie mogą się specjalizować i uczyć tego co chcą rodzice i dzieci.

Po trzecie Konstytucja wraz z prawem oświatowym regulują obowiązek szkolny, który wymaga od młodych ludzi chodzenia do szkoły. Te szkodliwe zapisy powodują, że dzieci, które będą obniżały jakość usług w szkole (np. przeszkadzając na lekcji) nie mogą zostać wywalone, co sprawia, że szkoła staje się dla wszystkich stratą czasu, bo jakość jest tam ujemna.

Konkludując ten artykuł, mogę powiedzieć, że aby edukacja zaistniała naprawdę, trzeba zlikwidować system edukacji.

Kacper Borys

#SUSSEN #WolnaEdukacja #EdukacjaPAN

Kategorie: Ideowe

0 0 polubienia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wczytaj odpowiedzi
Zobacz wszystkie komentarze